Povídky k přečtení… a ty ostatní možná někdy někde…

Na Kopci

2015, 253 slov

Jindy si na zápraží sedne Smrt. Kosu opře o futra a sypací hodiny pohodí do trávy. Klidně si zapálí cigaretu, on či ona přece může. Tlemí se nápisům na krabičkách.

Stařec a omře

2012, 1188 slov

Stařec přistál na cizím světě v malé raketce. Na jediném kontinentu planety právě začínalo jaro. Louky byly plné bílých a žlutých květů a po pláži honil svěží vítr vůni chaluh.

Vyšetřování

2012, 823 slov

Ležím ve vaně plné krve, hruď mám proklátou oštěpem a špionážním dalekohledem sleduji skrze zdi obyvatele města B.

Pravdivý příběh

2012, 970 slov

Všechno se to seběhlo, když jsme se vydali zmáknout Světovou banku. Vymyšlený jsme to měli skvěle. Nejdřív čtyři maníci, kteří se přiloudaj před banku v přestrojení za metaře a na smluvený znamení spustěj nahlas Ginsbergovo Kvílení.

Galaktická seznamka

2013, 760 slov

Večer si společně četli v posteli, pak usínali v něžném objetí a ráno přinesl Hrmf Pamele snídani do postele. Tvořili dokonalý pár, ten nejlepší pár milenců na celé Zemi.

Pražská povídka

2014, 600 slov

Laskavý čtenář jistě uvěří, ač to sám nikdy nezkoušel, že vypěstovat v pražské garsonce pteranodona je zhola nemožné.

Hlava profesora Telmana

2014, 1300 slov

Všechny ty řeči o kosmickém bratrství… Zkrátka: pohádka pro savce.

Na lovu kvizonů

2013, 2100 slov

Na ten den jsme si s Vinnetouem pamatovali dosti dobře. Slapové síly trhaly zemi na kusy a Atlantik prý málem zalil Evropu, mou starou vlast. Nebeské těleso se přiblížilo natolik, že jsem viděl Měsíčňanům do tváří plných ošklivých ďolíků.

Vy, kteří vydáváte knihy

2014, 1300 slov

V redakci nakladatelství Skřetodrv seděli už jen hlavní redaktor Honza Skoupý a asistentka Janička Plachá. Když do dveří vstoupil elf ve zbroji, oba sebou trhli.

NAHORU