Omlouvám se, ale momentálně tu probíhá malá přestavba. Povídky v nové grafické úpravě budou přibývat jen postupně.

Pravdivý příběh

2012, 970 slov

Všechno se to seběhlo, když jsme se vydali zmáknout Světovou banku. Vymyšlený jsme to měli skvěle. Nejdřív čtyři maníci, kteří se přiloudaj před banku v přestrojení za metaře a na smluvený znamení spustěj nahlas Ginsbergovo Kvílení.

Galaktická seznamka

2013, 760 slov

Večer si společně četli v posteli, pak usínali v něžném objetí a ráno přinesl Hrmf Pamele snídani do postele. Tvořili dokonalý pár, ten nejlepší pár milenců na celé Zemi.

Pražská povídka

2014, 600 slov

Laskavý čtenář jistě uvěří, ač to sám nikdy nezkoušel, že vypěstovat v pražské garsonce pteranodona je zhola nemožné.

Hlava profesora Telmana

2014, 1300 slov

Všechny ty řeči o kosmickém bratrství… Zkrátka: pohádka pro savce.

Na lovu kvizonů

2013, 2100 slov

Na ten den jsme si s Vinnetouem pamatovali dosti dobře. Slapové síly trhaly zemi na kusy a Atlantik prý málem zalil Evropu, mou starou vlast. Nebeské těleso se přiblížilo natolik, že jsem viděl Měsíčňanům do tváří plných ošklivých ďolíků.

Vy, kteří vydáváte knihy

2014, 1300 slov

V redakci nakladatelství Skřetodrv seděli už jen hlavní redaktor Honza Skoupý a asistentka Janička Plachá. Když do dveří vstoupil elf ve zbroji, oba sebou trhli.

 

 

 

Tyto povídky ještě nejsou připravené:

Stařec a omře

2012, 1200 slov

Asi po týdnu bezcílných plaveb probodl jednoho rána mořské vlny vedle člunu dlouhý bílý roh mířící kolmo k obloze. Stařec křikl na mladíka, oba se chopili vesel a hnali loďku pryč jako o život. Teprve, když byli tak daleko, že roh přes vysoké vlny téměř neviděli, dovolil jim stařec vesla položit a podívat se zpět.
Roh se stále vynořoval z vln. Už byl vysoký jako strom, potom jako dva stromy na sobě, potom jako tři stromy, a neustále se přitom dole rozšiřoval.

Les

2013, 3200 slov

Věděl jen to, že ho televize nebetyčně týrá, protože za ni musí platit povinný poplatek a protože vysílá reklamy a protože mu dennodenně lže, a navíc cítil, že celé vysílání vlastně vůbec není pro něj, že je s jeho existencí takříkajíc úplně nekompatibilní. Hlasatelé a hlasatelky se vykláněli z obrazovky do pokoje a úsečnými, přesně intonovanými hlasy vyjadřovali nejvyšší opovržení nad stavem jeho staromládeneckého života…

Vyšetřování

2012, 700 slov

Stvoření světa

2012, 300 slov

Stoupal jsem po točité cestě na vrcholek nesmírně vysoké kuželové hory. Kolem zuřila vichřice. Cesta se spirálovitě ovíjela okolo hladkých a strmých skalních stěn a byla dlážděna syrovými vejci oblud.

Nachor

2014, 1200 slov

Kdo příliš mnoho sní

2014, 3400 slov

Beldiron

2012, 4000 slov

Do králových zahrad padal sníh. Padal na ornamenty kovových branek, na alabastrové střechy opuštěných altánků, na ozdobně vyřezávané mostky ze vzácného dřeva, padal do hlubokých tůněk i do černých vod potoků, na tiché jedle, borovice i modříny, vál kolem obrovitých starců dubů, kteří strměli v zahradách už stovky let. Padal i na mou kamennou hlavu.

NAHORU